Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nde görev değişimi

m-TOD’un yeni dönem başkanı Ümit Önal oldu.

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nin (m-TOD) 30 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirdiği 2022 Olağan Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini; Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Turkcell CEO’su Murat Erkan’dan devraldı.

Kurulduğu 2016 yılından beri mobil iletişim teknolojilerine dair tüm paydaşlar açısından uygulanabilir ve iş birliği kültürü neticesinde ortaya çıkan politikalar üretilmesini amaçlayan ve sürdürülebilir yatırım ortamının oluşması gayesiyle çözüm önerileri sunan m-TOD, 2022 Olağan Genel Kurul toplantısında 2023 yılına ilişkin yol haritasını ve stratejilerini m-TOD Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile belirledi.

Kurucuların üçer üyeyle temsil edildiği, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından her yıl dönüşümlü olarak başkanlık görevinin üstlenildiği derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Önal, görevi Murat Erkan’dan devraldı.

Hedef daima ileri!
Mobil Telekomünikasyon Operatörler Derneği’nin günümüzde sosyal, ekonomik ve çevresel açıdan sürdürülebilir kalkınma için telekomünikasyon sektöründe kilit bir kolaylaştırıcı rol üstlendiğinin altını çizen Ümit Önal; “Ülkemizi yeni iletişim çağında lokomotif ülkeler seviyesine getirmek için tüm m-TOD paydaşları olarak verimli bir çalışma içerisinde olacağız. Küresel mobilitenin söz konusu olduğu bir geleceğe ülkemizi güvenle taşıyacağız.” dedi.
Bilgi toplumunun temelinde iletişim olduğuna dikkat çeken Ümit Önal; “Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında atılması gereken adımları Türkiye’nin en değerli şirketlerinin birlikteliği ile kurulmuş m-TOD çatısı altında da sürdürmeye devam edeceğiz.“ diyerek konuşmasına devam etti. Sözlerini; yapacakları tüm çalışmaların ülkemizin ekonomisini büyütmesi ve insanımızın yaşamına değer katması yönünde olacağını belirten temennileriyle sonlandırdı.

''m-TOD paydaşları olarak verimli bir çalışma içinde olacağız''

m-TOD olarak her zaman global trendleri yakalamayı hedeflediklerini kaydeden Ümit Önal, ”Ülkemizi yeni iletişim çağında tüm m-TOD paydaşları olarak verimli bir çalışma içerisinde olacağız. Küresel mobilitenin söz konusu olduğu bir geleceğe Türkiye’yi güvenle taşıyacağız. Bunun için yerli ve milli yazılım ve donanım seferberliği başta olmak üzere yeni dünyanın kurallarını belirleyen bir bilinç oluşturmak için bugünden hazırız. Türkiye’nin en değerli şirketlerinin birlikteliği ile kurulmuş m-TOD olarak toplumun ihtiyaç duyduğu toplumsal faaliyetlerin yürütülmesine, kültürel, hukuksal ve bilimsel çalışmaların toplumla buluşturulmasına destek olmaya devam edeceğiz. Yeni dönem hem derneğimize hem de ülkemize hayırlı olsun.” dedi.